Arena MotoShow 2017: Strefa Classic i Strefa Bezpiecznej Jazdy

 

Arena MotoShow przed laty była jedną z najważniejszych i najciekawszych imprez motoryzacyjnych w regionie. W tym roku impreza wraca z hukiem i liczymy, że to będzie… prawdziwy huk! Dzięki Antyradiu, zarządcy Parku Handlowego Arena i wielu współorganizatorom impreza zapadnie Wam w pamięć na zawsze!

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, Stowarzyszenie Śmiercioodporni, społeczność Zabrzańskich Klasyków Nocą i wreszcie MotoRat motocyklowa szkoła jazdy i ratownictwa włączamy się w organizację imprezy i przygotowujemy dla Was prawdziwy… MotoShow!
A co szykujemy? O tym poniżej.

 

>>> STREFA CLASSIC <<<

Organizatorzy poprosili właśnie nas o stworzenie Strefy Classic, która ma prezentować najciekawsze pojazdy w regionie! Ale doskonale nas znacie… nie damy sobie w kaszę dmuchać i mamy dla Was coś więcej niż klasyki!
W ramach imprezy przygotowujemy nie jedną, a aż trzy strefy!

  • STREFA CLASSIC to część dla zabytków pełną gębą, klasyków jeśli nie z rodowodem, to przynajmniej z żółtą tablicą rejestracyjną z charakterystycznym samochodzikiem. 
  • STREFA YOUNGTIMER to część dla… youngtimerów (zaskoczyliśmy Was, ha?!), czyli dla samochodów aspirujących do bycia klasykami, ale też pojazdów sprzed lat poddanych tuningowi (pamięta ktoś jeszcze terminy cultstyle czy germanstyle?)
  • STREFA APPRENTICE to część dla… fanów dotychczasowych imprez ZSMM, którzy jeszcze nie mają typowego klasyka, ale łączy ich pasja i chęć zachowania swoich aut na lata. Chociażby idealnie zachowane pojazdy z połowy lat dziewięćdziesiątych! ;)

Zapraszamy Was serdecznie!
Zbiórka już o godz. 11.

 

>>> STREFA BEZPIECZNEJ JAZDY <<<

MotoRat i Stowarzyszenie Śmiercioodporni od dawna robią wszystko, żeby było… po prostu bezpiecznie. Ale i bezpieczeństwo wymaga odpowiedniej oprawy. Dlatego szykujemy dla Was potężną Strefę Bezpiecznej Jazdy z całą mocą atrakcji.

A w niej między innymi:

  • POZORACJE - nieoczekiwane, zaskakujące, dynamiczne i przede wszystkim… edukujące! Pokażemy Wam jak prawidłowo udzielać pomocy przedmedycznej, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia i jak ratować ludzkie życie!
  • TEST STEWARTA - jazda z talerzem na masce jest ograna do granic możliwości. Ale nie w naszym wydaniu! Przygotujemy dla Was prawdziwą niespodziankę, ogromne zaskoczenie i sporo świetnej zabawy, dzięki której… poznacie trochę prawideł prawidłowej i płynnej jazdy, choć uczyć Was będzie nie tylko instruktor, ale i wymagający uwagi samochód
  • TROLEJE - myślicie, że jazda w poślizgu to tylko zabawa? Nie! Nauczymy Was jak prawidłowo zachować się na drodze, gdy auto nie chce jechać dokładnie tam, gdzie my. Ale jak i jurnego konia, tak i samochód można opanować przy użyciu wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego przygotowania
  • KURS MOTOCYKLOWY - nawet doświadczeni motocykliści mają sporo problemów z techniką jazdy. Ale postaramy się je poprawić na specjalnie przygotowanym torze przeszkód z wyjątkowymi zadaniami! Nad wszystkim czuwać będą instruktorzy doskonalenia techniki jazdy, którzy bezlitośnie wypunktują Wasze braki i… pokażą jak jeździć bezpiecznie! 

NIE CZEKAJ! Już 9 września na terenie parkingu Parku Handlowego Arena w Gliwicach przy Alei Jeziorańskiego 1 rozpoczyna się ARENA MOTOSHOW 2017!