Śmiercioodporni Blok B: Doskonalenie techniki jazdy samochodem

 

Warsztaty składają się z dwóch części:

  • Część 1: Teoretyczne aspekty poruszanego bloku oraz szkolenie z podstaw pierwszej pomocy z naciskiem na pomoc poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych (zabezpieczenie miejsca wypadku, badanie urazowe, prawidłowa technika wydobycia z pojazdu). Część prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów i ratowników. Blok prowadzony jest w formie przystępnej dyskusji.
  • Część 2: Doskonalenie Techniki Jazdy Samochodem.

Blok teoretyczny trwa około 75 minut. Blok praktyczny trwa co najmniej 3 godziny zegarowe.

 

 

Program szkolenia Śmiercioodporni kat. B

Program obejmuje szkolenie z prawidłowej pozycji za kierownicą z naciskiem na ustawienie fotela, ustalenie odległości od kierownicy, prawidłowe zapięcie pasa i ustawienie stóp na manipulatorach.

 

W części praktycznej przygotowaliśmy szereg ćwiczeń, które pozwalają poprawić technikę operowania kierownicą, pracowania gazem, synchronizację pracy kierownicą, gazem hamulcem i pracą nad właściwym rozmieszczeniem środka ciężkości. Ćwiczenia opierają się na slalomie szybkim.

 

W kolejnej części szkolenia odbywa się praca przy użyciu tzw. trolei, czyli platform symulujących jazdę w poślizgu. To ćwiczenie pozwala wypracować umiejętność wyczucia poślizgu, prawidłową reakcję na uślizg kół i pracę gazem.

 

W ostatniej części szkolenia udoskonalana będzie technika hamowania w pojazdach wyposażonych w układ ABS oraz bez niego. Dopracowywana będzie siła nacisku na manipulatory, technika omijania przeszkód i hamowanie bez układu ABS.

 

Ćwiczenia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, w tym instruktora doskonalenia techniki jazdy a uczestnicy trenują na samochodach dostarczonych przez organizatora.

 

szkolenie dla kierowców - Śmiercioodporni blok B

 

Szkolenie to jest idealne dla każdego kierowcy bez względu na jego doświadczenie. Nie ukrywamy jednak, że główny nacisk kładziony jest na adeptów prowadzenia samochodów. Doskonale wskazuje i uczy prawidłowych nawyków, dzięki czemu jazda w ruchu miejskim czy w korkach, a także odnajdywanie się w sytuacjach stresowych, stają się dziecinnie łatwe.

 

Po odbyciu szkolenia uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu warsztatów i tytuł Śmiercioodpornego.

 

  • Miejsce: Gliwice, ul. Cmentarna 6 (w przypadku zorganizowanych grup istnieje możliwość organizacji w innym miejscu o wskazanej specyfikacji)
  • Czas trwania: co najmniej 4 godziny
  • Cena: 200 zł / os.

 

Uczestnik szkolenia otrzymuje:

  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
  • kartę I.C.E (ang. In Case of Emergency, pol. w nagłym wypadku)
  • zimne przekąski i napoje

 

Cennik

ŚMIERCIOODPORNI BLOK B: Doskonalenie techniki jazdy samochodem - 4 godziny 200,00 zł / os.