Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego

 

 

 

MotoRat nie jest zwykłą szkołą nauki jazdy, która chce nauczać zdawać egzamin. Od początku naszej działalności w 2011 roku byliśmy skupieni na tym, by przede wszystkim uczyć jeździć bezpiecznie i potrafić odnaleźć się w każdej możliwej sytuacji na drodze.

 

Wszystkie osoby związane z MotoRat są kierowcami i większości również motocyklistami. I mowa tu nie tylko o instruktorach, ale również osobach, które z nami współpracują i przez lata zdołały się zaprzyjaźnić. Sensem naszego życia od zawsze były motocykle. Cały czas je kochamy, uwielbiamy na nich jeździć, cieszymy się każdą chwilą na jednośladzie. Czerpiemy radość z wolności, niezależności, rywalizacji, podróży i sportu. Ale cały czas mamy też ogromny szacunek do motocykla.

 

 

 


Nasz Zespół
 

Ale nie jesteśmy tylko kierowcami. Jesteśmy również ratownikami, pielęgniarkami, lekarzami - ludźmi w większości wywodzącymi się lub pracującymi w szeregach służb ratowniczych, takich jak: POGOTOWIE RATUNKOWE, G.O.P.R, W.O.P.R, STRAŻ POŻARNA, POLICJA. Z powołania i z poświęceniem pracujemy, aby chronić i ratować ludzkie życie.

Prawie kompletna kadra MotoRat wraz z nowym narybkiem
Prawie kompletna kadra MotoRat wraz z nowym narybkiem  

 

Rafał Bryła - Motorat

Rafał Bryła

Założyciel, instruktor oraz ratownik medyczny

Motocyklista od dziecka. Ojciec założyciel MotoRat, doświadczony instruktor nauki jazdy kategorii A i B, a także instruktor z zakresu doskonalenia techniki jazdy motocyklem. Ratownik i dyspozytor medyczny. Prezes i pomysłodawca Stowarzyszenia Śmiercioodporni.

Angela Bryła - Motorat

Angela Bryła

Kierowniczka, wykładowca

Współtwórczyni MotoRat, prowadzi biuro, koordynuje pacę instruktorów oraz plan szkolenia kursantów. Pielęgniarka ze specjalizacją 'medycyna ratunkowa' z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Remigiusz Mydlak - Motorat

Remigiusz 'Remik' Mydlak

Policjant, instruktor, pasjonat

Czynny policjant 'drogówki', specjalista w zakresie przepisów ruchu drogowego i jazdy motocyklem, który z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami. Czynny motocyklista z wieloletnim doświadczeniem.

Waldemar Grzondziel - Motorat

Waldemar 'Wład' Grzondziel

Instruktor nauki jazdy i doskonalenia techniki

Doświadczony instruktor nauki jazdy samochodem oraz doskonalenia techniki jazdy. Pasjonat wszelkiej motoryzacji. Doświadczony motocyklista i mechanik.

Jarosław Jaruszewski - Motorat

Jarosław 'Jaro' Jaruszewski

Instruktor nauki jazdy i ratownik medyczny

Jarek to doświadczony instruktor nauki jazdy, który nieraz zaskakiwał kursantów nietypowymi technikami rozstrzygania wątpliwości przy manewrach. Jest również czynnym pracownikiem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Grzegorz Biskup

Grzegorz 'Grzesiu' Biskup

Instruktor nauki jazdy

Bardzo doświadczony instruktor z długoletnim doświadczeniem. I to nie tylko jako wykładowca, ale również kierownik ośrodka szkolenia kierowców. Oaza spokoju i mistrz cierpliwości w pracy z kursantem.

Tomasz Olech - Motorat

Tomasz 'Oblech' Olech

Doświadczony motocyklista i instruktor kategorii A

Motocyklista z wieloletnim stażem, współtwórca szeregu pozoracji i akcji . ''Dobry kumpel' MotoRat. Aktualnie jest praktykującym instruktorem kategorii A zbierającym  doświadczenia właśnie w naszej szkole.

Marcin Fieldmann - Motorat

Marcin 'Felek' Feldmann

ratownik medyczny - wykładowca

Motocyklista, sportowiec ekstremalny. Doświadczony na wielu polach i w wielu akcjach ratownik medyczny - instruktor. 'Dobry duch' szkoły, dzięki któremu mogła ona powstać i działać w tej właśnie formie.

Marcin Trzewiczek - Motorat

Marcin Trzewiczek

instruktor, ratownik medyczny

Instruktor nauki jazdy z ponad 20-letnią praktyką. Jest również doświadczonym i czynnym ratownikiem medycznym. Prywatnie pasjonuje się sportem i turystyką górską, biega i kocha kolarstwo. Kursanci cenią go za wyjątkowo przyjazną atmosferę i świetną formę przekazywania wiedzy.

Kamil Szewc - Motorat

Kamil 'Podsiadło' Szewc

instruktor

Młody instruktor kategorii B, który jest też 'dzieckiem MotoRatu', wszak to właśnie w naszej szkole poznał arkana prowadzenia pojazdów. Prywatnie miłośnik dobrej kuchni i motoryzacji.

Marek Szol - Motorat

Marek Szol

instruktor kategorii B, tłumacz języka migowego

Instruktor nauki jazdy, a jednocześnie certyfikowany tłumacz języka migowego (T1) CODA. Miga od  najmłodszych lat, wszak wywodzi się z rodziny niesłyszących. Jest instruktorem kategorii B i zawodowym kierowcą. Prywatnie miłośnik 40-tonowych ciężarówek, a jednocześnie stawia pierwsze kroki w świecie motocykli.

 

 

Nasza Misja

 

Ale aby w pełni czerpać przyjemność z jazdy, bez względu na to, czym jedziemy, musimy czuć się bezpieczni na drodze. Pierwszym krokiem poprawne szkolenie, bo złe nawyki, które wyrobiliśmy sobie na początku kariery kierowcy najtrudniej wyplenić w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, by początek kariery kierowcy procentował w przyszłości.

 

Z czasem jednak zauważyliśmy, że wiele osób dzieli naszą miłość. Kierują ją jednak nie do motocykli, ale do samochodów. Wciąż jednak to maszyna, która dostarcza ogrom emocji i wspomnień. Wychodząc naprzeciw tym pragnieniom otworzyliśmy również kategorię B.