Nauka jazdy motocyklem na Śląsku

 

Kategorie A: dlaczego warto wybrać MotoRat?

 

Motocykl to jeden z najfantastyczniejszych środków transportu, jakie wymyślił człowiek. Niestety wymaga też ogromnej uwagi i roztropności. Wiele szkół uczy kursantów, w jaki sposób pokonywać elementy egzaminacyjne. My skupiamy się na tym, by nauczyć Was jazdy − wtedy manewry na egzaminie pokonuje się z łatwością.

 

Niestety prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu na co dzień nie ma nic wspólnego z egzaminem. Sytuacje na egzaminie nie odwzorowują tego, co może nas czekać na drodze.

 

Dlatego MotoRat uczy jeździć, a nie tylko zdawać egzamin.

 

W jaki sposób tego dokonujemy?

 

Zajęcia teoretyczne odbywają się w oparciu o najnowsze materiały szkoleniowe i prezentacje stworzone przez doświadczonych instruktorów. Przekazujemy je nie tylko w multimedialnej formie. Wyznajemy zasadę, że najwięcej zapamiętuje się, kiedy porozmawia się na dany temat. Dlatego nie unikamy dyskusji. Dzielimy się naszym doświadczeniem, ale w żadnym wypadku nie staramy się wywyższać.

 

Dla motocyklistów organizujemy specjalne prezentacje odzieży motocyklowej i akcesoriów przygotowane przez profesjonalistów ze sklepów motocyklowych.

 

Obowiązkowo prowadzimy poszerzone szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Czerpiemy z naszego doświadczenia zawodowego, dlatego wszystko opiera się na praktyce, a nie tylko suchej teorii. Po zakończeniu kursu wystawiamy odpowiednie zaświadczenia.

 

kurs prawa jazdy - motocykl Zabrze
Nauka jazdy motocyklem w MotoRat

 

Autorski program szkoleniowy

 

Całe szkolenie praktyczne prowadzone jest wedle naszego autorskiego programu szkoleniowego opracowanego na podstawie wieloletniego doświadczenia naszych instruktorów, codziennej jeździe na motocyklu, doświadczeniach w sporcie. Kładziemy również nacisk na jazdę defensywną, eco-driving i umiejętność wykorzystywania mocnych i słabych stron maszyn.

 

Nasz program szkoleniowy składa się ze specjalnie przygotowanych modułów. Zagadnienia zawsze prezentowane są przez instruktorów, wynikają z już uzyskanej wiedzy. Dlatego kładziemy ogromny nacisk na indywidualne szkolenie, by każdy kursant szkolił się zgodnie ze swoimi predyspozycjami, umiejętnościami i wedle postępów. Jednak uczestnik kursu zawsze musi zaliczyć wszystkie moduły!

 

Jesteś zainteresowany kursem prawa jazdy?

Sprawdź aktualne zapisy na kurs

lub zadzwoń 695-732-850 667-672-556

 

Nauka jazdy odbywa się nie tylko na placu. Wyjeżdżamy 'na miasto', jeździmy poza obszarem zabudowanym, na różnych nawierzchniach, wyjeżdżamy w górach, przejeżdżamy po autostradach i drogach o podwyższonej prędkości dopuszczalnej. Jeździmy również po zmroku. I co ważne: wykorzystujemy różne pojazdy, nie tylko te 'egzaminacyjne', by umiejętności wynikały z doświadczenia, a nie tylko nawyku jazdy na określonym motocyklu.

 

W trakcie każdej jazdy (kategorii A, A1, A2 i AM) instruktor również jedzie na motocyklu, dzięki czemu nie tylko ma świadomość warunków, ale jest w stanie na bieżąco, w jaki sposób należy zachować się w konkretnych sytuacjach drogowych. Instruktor ma łączność radiową z kursantem, więc oboje mogą wymieniać uwagi na bieżąco.

 

I wreszcie: na naszych zajęciach zapewniamy zawsze bardzo motocyklowy klimat!

 

Wymagania dla kursanta:

  • Kursant MUSI spełniać warunki podane w ustawie o kandydatach na kierowców (wiek, orzeczenie lekarskie, itd.),
  • Kursant MUSI (kat A, A1, A2, AM) podczas jazd: rękawice ochronne, 'sztywne' buty za kostkę, ochraniacze na kolana i łokcie, odzież z długimi rękawami i nogawkami. Zapewniamy wyposażenie,
  • Kursant NIE MOŻE znajdować się pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych,
  • Wreszcie: Kursant MUSI chcieć nauczyć się jeździć, więc MUSI ZAUFAĆ instruktorowi.

 

Możliwości:

  • Kursant ma możliwość nagrywania przejazdów w celach analizy i dokumentacji,
  • Kursant zawsze ma możliwość zadawania pytań, wymieniania uwag, wskazywania, nad czym chciałby jeszcze popracować.