ŁUKASZ B

„WITAM! Jak najbardziej polecam MotoRat!Na kursie panuje luźny klimat,nie czujesz się spięty,tylko wydaje ci się jakbyś ćwiczył z kolegą na placu,świetnie tłumaczą zasady bezpiecznej jazdy jak i kultury na drodze.Do egzaminu przygotowali mnie wzorowo i podszedłem do niego bez stresu 28.10 miałem egzamin który zaliczyłem bez problemowo za pierwszym razem;)Polecam i DZIĘKÓWA!!!”

Dawid K

„Cóż. Od dawna chciałem posiąść umiejętność prowadzenia motocykla. Niestety w okresie podstawówki nie przechodziłem ogólnoszkolnej fascynacji motorynkami, rometami i MZ`tami, która opanowała wielu moich kolegów. Tak więc chociaż od dawna chciałem, to nigdy wcześniej nie miałem możliwości spróbować jazdy. Do rozpoczęcia kursu namówił mnie kolega, który sam też zaczynał i wynalazł w necie MotoRat. Tak więc bez żadnej wiedzy na temat szkoły stwierdziłem że ok. Nazwa szkoły też mi podeszła MotoRat - Moto-Szczur (dopiero później okazało się że to jednak nie Szczur, ale Ratownictwo ;P Sam program szkolenia był dostosowany do potrzeb kursantów. Część teoretyczna zgodnie z potrzebami grupy została przeprowadzona w sposób skomasowany a zajęcia były w weekendy, co zdecydowanie odpowiadało wszystkim którzy pracują. Ale że od kilkunastu lat posiadałem już prawo jazdy kat B, to teoria była jedynie formą przypomnienia posiadanych informacji. Zdecydowanie dużo wyniosłem z części dotyczącej pierwszej pomocy. Zajęcia z tego tematu prowadził Rafał, który jest aktywnym pracownikiem Pogotowia Ratunkowego więc przekazana wiedza była tym pełniejsza, że poparta przykładami praktycznymi. Mam nadzieję, że zostanie mi w głowie jak najdłużej. No ale to była teoria. Dla mnie zasadnicza część kursu zaczęła się dopiero na placu manewrowym. Autorski program szkolenia, który na pierwszy rzut oka był dość ekscentryczny (szczególnie nauka zaufania do maszyny na której się jeździ i działanie siły żyroskopowej kół w czasie jazdy;), okazał się rewelacją. Jestem żywym przykładem, że Instruktorzy MotoRat strzelają sobie sami w stopę, bo potrafią nauczyć kompletnego ignoranta takiego jak ja (do zakończenia kursu nie potrafiłem rozróżnić Hondy CBR od GLADIUSA a na obu jeździłem... no ale one są oklejone w taki sam sposób...) w ciągu 20 godzin jazd tak jeździć, że egzamin zaliczyłem za pierwszym razem. A skoro zdałem, to nie zapłacę za kolejne jazdy przygotowujące do egzaminu prawda? Ha! Oczywiście że nieprawda. Z pewnością wkrótce wrócę do Szkoły na kursy doszkalające. Jeszcze raz serdeczne dziękuję Rafałowi, Mateuszowi i Witkowi za przekazaną wiedzę z zakresu szeroko rozumianego świata motocykli i oczywiści Angeli za elastyczność w dopasowywaniu grafików! Będę zdecydowanie polecał szkołę każdemu kto będzie planował dołączyć do zacnego grona motocyklistów. ”

Piotr Wiśniewski

„Polecam serdecznie! Jeśli chcesz: -nauczyć się jeździć, a nie tylko zdać egzamin, -pojeździć na kilku różnych motocyklach, żeby zdecydować jaki Ci najbardziej pasuje, -nauczyć się technicznej i bezpiecznej jazdy, -poznać super ludzi i szkolić się w świetnej atmosferze, -podszlifować umiejętności (żeby nie szlifować motocykla) albo je odświeżyć np. na początku sezonu Polecam MotoRat! Już wiem, że będę u nich stałym gościem na szkoleniach, żeby cały czas ćwiczyć. Zdałem za pierwszym, jestem MEGA zadowolony i chyba lepiej nie mogłem trafić. Pozdrowienia dla Angeli, Rafała i Witka vel Głowałokieć :D POLECAM!”

Paweł Skiba (Racibórz)

„Witam, chciałem bardzo podziękować Rafałowi i Witkowi za ich profesjonalizm.Kilka godzin spędzonych na placu manewrowym pozwoliło mi zrozumieć czym jest jazda na moto.Podchodząc pierwszy raz do egzaminu brakowało mi pewności siebie a co za tym idzie poległem na placu manewrowym.O chłopakach dowiedziałem się od Małgosi(dzięki Małgoś). Dzisiaj(24.09) ZDAŁEM egzamin teraz wiem ,że te kilka godzin spędzonych na placu manewrowym z chłopakami było BARDZO CENNĄ LEKCJĄ. Jeżeli brak Wam umiejętności i szukacie pomocy w doskonaleniu jazdy to bardzo polecam tą szkołę. Pozdrawiam serdecznie,Łapka w górę ”

Małgorzata KRAJEWSKA

„Witam. Przed rozpoczęciem kursu bałam się usiąść na jakimkolwiek motocyklu, lecz pomimo to zawzięłam się i chciałam w końcu być niezależna, przestać być ciągle plecakiem mojego męża. Chciałam w końcu mieć własne zdanie na drodze. Wybór właściwego ośrodka, który zrobiłby ze mnie motocyklistkę nie był łatwy. Zupełnie przypadkiem znalazłam ośrodek Motorat. Fotka z panem z brodą jak James Hetfield przyciągnęła moją uwagę- no i nie sposób pominąć ciepłego spojrzenia ;-). Klimat zajęć teoretycznych był dopiero początkiem fajnej przygody. Nie sposób pominąć instruktora Witka (głowa, łokieć, haha), który pomógł mi poczuć piękno prowadzenia motocykla. Nauczyli mnie od podstaw wszystkiego, co teraz po ZDANYM egzaminie pomaga mi czerpać bez kresu przyjemność z jazdy. Lecz pomimo pełnej profeski chłopaków, jest jeszcze Angela, która niczym najlepiej dostrojony układ scalony, ogarnia logistykę ośrodka, by kursant był spokojny, że o nim nie zapomniano, dzięki Maleńka :) Naprawdę ciężko przejechać ul.Kasprowicza i nie wpaść do chłopaków. Polecam, żałuję, że zdałam tak szybko, hihi. ...są jedynym słusznym wyborem. Dobra końcę, bo mogę tak bez końca.............. POLECAMMMMMMM”

Mały

„Można by napisac esej na temat calej szkoły (ekipy) Motorat. Niestety żadne slowa nie odzwierciedlają zaangażowania, indywidualnego podejscia oraz profesjonalizmu instruktorów oraz klimatu mocno w temacie motocyklowym i nie tylko. Po prostu atmosfera na mega luzie. To trzeba przyjsc i przeżyć ;) W skrocie oczywiście, że polecam ;) LWG joł”

Michał 'Zak'

„Cześć Jeżdżę na motocyklu nie długo bo dopiero 3 sezon. Wiedziałem ze moje umiejętności są małe dlatego wybrałem się na takie szkolenie i to była BARDZO DOBRA decyzja. Dużo nowych rzeczy się dowiedziałem i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić szkoleniu u Rafała, jest zajebistym nauczycielem który potrafi przekazać informacje. Polecam kurs Motorat Technik doskonalenia jazdy i PPP każdemu kto porusza się Jednośladem. LwG ”

Ula. B.

„Hej :-) opinie są dosyć istotną sprawą przy wyborze szkoły nauki jazdy czy jak w moim przypadku doskonalenia techniki. Skoro jesteś na tej stronie to powiem Ci znalazłeś IDEALNE MIEJSCE!!! Motocykle i ratownictwo medyczne odnoszę wrażenie że są to dziedziny którymi żyje Rafał. Porostu misja mająca na celu dwie najważniejsze dla nas rzeczy -nauczyć nas dobrej techniki jazdy -poprawnie ratować ludzkie życie czy zdrowie Dziękuję!!! ”

Adam Harańczyk

„Cześć Jeżdżę na moto od paru lat, zrobiłem kilkadziesiąt tyś km., mimo to po szkoleniu w Motorat'cie wyszło jak niewiele umiem... Z pełną odpowiedzialnością polecam szkolenie u Rafała, facet ma pozytywnego świra i jest zajebistym nauczycielem z powołaniem. I szczerze powiem, że te 11 godzin, które tam spędziłem to jest mało, wiem że Rafał jakby miał więcej czasu to by mógł przekazać o wiele więcej wiedzy. Z pełną odpowiedzialnością polecam kurs Motorat z PPP oraz Technik doskonalenia jazdy każdemu motocykliście w Motorat!!!”

Magda Setkiewicz

„Bardzo serdecznie polecam szkołę motocyklową MotoRat. Wzięłam udział w szkoleniu 'Śmiercioodporni' i jestm pod ogromnym wrażeniem poziomu szkolenia, profesjonalizmu i atmosfery . Rafał ze swoją ekipą są motocyklistami z krwi i kości, potrafią jeździć, potrafią przekazywać swoją wiedzę, szkolą z wyjątkową pasją oraz zaangażowaniem. Pokazali mi wiele ćwiczeń i tipów jak prowadzić motocykl, jak radzić sobie w manewrach parkingowych, w korkach, w nawrotach, w nagłym hamowaniu, skrętach i wielu innych sytuacjach. W ciągu jednego intensywnego dnia spędzonego w MotoRat nauczyłam się i dowiedziałam bez porówniania więcej niż podczas kursu na prawo jazdy. Na kursach uczą na ogół jak zdać egzamin. Wreszcie dowiedziałam się jak udzielić pierwszej pomocy i mogłam to przećwiczyć na fantomie. Nareszcie wiem, jak wyposażyć swoją apteczkę i jak zabiezpieczyć miejsce wypadku, jak organizować łańcuch ratowniczy itd. Bardzo dużo praktyki a nie pokazywanie slajdów i uczenie suchej teorii. W takim szkoleniu powinien wziąć udział każdy motocyklista i tak powinien wyglądąć kurs na prawo jazdy!!! Jesli chcesz się szkolić i pogłębiać swoją więdzę oraz nabywać nowych umiejętnośći koniecznie zgłoś się do MotoRat. ”

Kazik

„Jestem pod OGROMNYM wrażeniem!!! SUPER!!! Pierwszy instruktor, który naprawdę umie jeździć na motorze i potrafi przekazać tę wiedzę!!! Cały kurs doskonalenie techniki jazdy i ratownictwa motocyklowego-pełna profeska!!! To były najlepiej zainwestowane pieniądze w ogólne pojęcie 'motocykl'. Szczerze i gorąco POLECAM wszystkim tym, którym się zdaje, że umieją jeździć na motorku... Przekonają się, że o tym mają bardzo blade pojęcie... Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję!!!”

Adrian Nadolski

„ŚMIERCIOODPORNI najlepsza szkoła jazdy w mieście.Wykłady są przyjemne dużo idzie się nauczyć chcę podziękować za kurs.Pozdrawiam Panadol :)”

Dodaj własną opinię

pole wymagane
pole wymagane
loader Opinia dodana pomyślnie!
Niebawem pojawi się na naszej stronie! Dziękujemy
X